Розділи сайту
Останні новини

Талановиті декламатори Восьмого ліцею сьогодні прийняли участь у конкурсі "Все буде Україна", який проходив за підтримки Вінницької міської ради. В нелегкій боротьбі Альбіна Крива отримала диплом за зайняте ІІІ місце. Хто ще приймав участь у конкурсі, читайте розлогіше всередині...




Восьмий знову став майданчиком для формування усвідомленого вибору майбутньої професії! Цього разу, спільно із факультетом "Права, публічного управління і менеджменту" ВДПУ ім. М. Коцюбинського було організовано надзвичайно цікаву і корисну профорієнтаційну подію! Викладачі і ліцеїсти говорили не лише про умови вступу та особливості навчання, а й про реальні перспективи, які відкриває правова освіта. Обговорювали переваги, що їх отримують студенти, обираючи шлях управлінця чи юриста. Особливо вразили міні воркшопи - інтерактивні майстерки, які імітували прикладні ситуації, з якими стикаються фахівці в реальному житті.
Важкі часи народжують сильних людей... Ліцеїсти Восьмого, уже другий рік поспіль, ініціюють благодійну акцію "Старим іграшкам - нове життя!" Ця ініціатива - не просто про речі. Це про тепло, турботу та підтримку для тих, хто змушений був покинути рідний дім, рятуючись від війни. Зібрані іграшки стануть джерелом ресурсу, рівноваги й емоційної підтримки для дітей, підлітків і навіть дорослих, які пережили вимушене переселення

Профорієнтаційний тиждень у Восьмому продовжився цікавинкамм від ВСП "Вінницький торговельно-економічний фаховий коледж ДТЕУ" – це була не просто розмова про вступ! Це була подія, яка надихнула! Наші ліцеїсти і ліцеїстки отримали не лише цінну та актуальну інформацію про правила вступу й навчання у коледжі, але й стали учасниками пізнавальних, а головне корисних, майстерок.




Тиждень профорієнтації під гаслом "#Хочу!#Можу!#Буду!"- емоційно, пізнавально, захопливо! Давня дружба між "Вінницьким ліцеєм № 8" та ВТЕІ ДТЕУ , яка офіційно закріплена меморандумом про співпрацю, знову принесла яскраві плоди! Цього разу в ліцеї відбувся надзвичайно динамічний профорієнтаційний захід у форматі захопливої гри «Впізнай бренд». У змаганні взяли участь чотири команди. Перемогу та подарунки здобула команда «Випускнички»!

Вітаємо всіх учасників та переможців інтелектуального конкурсу «Брейн Ринг 2025 — Весняна сесія», які впевнено продемонстрували свої знання та кмітливість! Серед найкращих — і наші неперевершені ліцеїсти з 1-Б класу Ліцею №8, які гідно представили свій клас. Переможці отримали дипломи І, ІІ та ІІІ ступеня, а усі інші учасники — електронні грамоти за участь.

Підведені підсумки весняної сесії Всеукраїнського освітнього конкурсу “Олімпіс 2025”, яка об’єднала майже 12 тисяч учнів з усіх куточків країни! Серед переможців — і наші ліцеїсти з 1-Б класу Ліцею №8! Юні першокласники гідно представили свій клас і здобули високі результати: дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів. Ми пишаємось кожним із вас! Бажаємо нових звершень, перемог і ніколи не зупинятися на досягнутому! Разом — до знань!

У березні 2025 року відбувся V Всеукраїнський інтернет-флешмоб «Ми нащадки Кобзаря», присвячений 211-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та 185-й річниці виходу першого видання його «Кобзаря». Захід організовано з метою вшанування пам’яті Великого Кобзаря та популяризації його творчості серед українців різного віку. Ліцеїсти Восьмого, учні 1-Б класу долучилися до цього важливого заходу, щоб вшанувати пам’ять Тараса Шевченка разом.
3-А клас на чолі з класним керівником Юлією Українець долучився до міського конкурсу «PROact — захист колективних робіт мовно-літературної освітньої галузі /українська мова/» під гаслом «Ця мова може світ зачарувати…» Діти вирушили в захопливу мовну експедицію, щоб виявити русизми, які потай проникли в наше повсякденне мовлення та віднайти їм милозвучну українську альтернативу.

Учні нашого ліцею долучилися до конкурсу малюнків «Автомобіль твоєї мрії», що проводила компанія "Тойота-Україна". Ярошевський Назар, учень 2-А класу, приніс нагороду! Його робота стала переможцем глядацьких симпатій!!! Пишаємось і бажаємо наступних перемог!!!

Благодійний івент із вайбом 90-х... Останній день першого післяканікулярного тижня запам'ятався родині Восьмого знайомством із цілою епохою періоду 90-х, які стали початком незалежності України. Це справжній мікс свободи, хаосу, експериментів і наївного драйву, коли країна ще тільки намацувала свою ідентичність, а молодь жадібно хапала все нове: стиль, музику, телевізійні формати, косметику, техніку. Під хіти, які народилися на "Території "А" ліцеїсти і ліцеїстки Восьмого робили світлини, тішилися фантикам із культової гумки "Love is..." та смакували автентичні смаколики... А для учительства і батьківства день став по-справжньому ностальгійним.

Учні 4-А класу сьогодні на уроці СЕЕН вивчали людські потреби : жити, навчатися, бути щасливими, а також знайомилися зі спільними потребами. Зрозуміли, що всі люди мають потреби і що чимало з них є спільними для багатьох людей, є важливою передмовою для виховання емпатіі та співпереживання до себе й інших людей.

Соціально емоційне та етичне навчання у Восьмому. Продовжуємо впроваджувати СЕЕН у Восьмому на рівні батьківства. Директорка Наталія ПІДЛіСНА зазначила важливі аспекти розвитку мʼяких навичок серед учнівства. Зокрема продемонструвала матрицю СЕЕН. Психологиня Оксана Рябоконь провела ділову групу «Навчання з елементами СЕЕН користь, дія, розуміння». Разом з батьками поринули у світ ментального здоровʼя. Пізнали поняття залученості та співпереживання. Опрацювали техніки миттєвої допомоги. Корисно провели час. Дякуємо усім учасникам за активну участь та злагоджену роботу.
З протоколом вибору підручників можна ознайомитися.
Історична довідка
Історія школи сягає 1910-1912 років. На місці бувшої до 1998 року середньої школи № 8 було побудовано два одноповерхових невеликих будинки. У них було засновано два вищепочаткових чотирикласних училища, до яких приймали дітей, що закінчили трирічну церковноприходську школу.


Мужніла країна, набирала сил, на вищий щабель було піднесено народну освіту. Школа стала зразковою. У 1934 році її очолив Трачук Олексій Миколайович. Нам відомі прізвища деяких вчителів І зразкової школи. Це Харлан - учитель фізики, Сопоцінська - учитель російської літератури, Гойхман - учитель математики, а згодом директор школи, Колобаєва - учитель хімії та деякі інші.
Перша школа ім. М. Коцюбинського була зразковою і з навчання, і з поведінки учнів, і з громадської роботи.
Учнями проводилася велика робота по розповсюдженню книжок серед населення.
22 травня 1944 року, відповідно до рішення виконкому Вінницької міської ради народних депутатів, колишній 1-й школі присвоєно номер № 8, а директором призначений Баранецький Веніамін Семенович. Це була чоловіча школа з українською мовою навчання на 275 учнів, яка знаходилась за адресою: проспект Коцюбинського, 71.


З 2002 року педагогічний колектив очолює директор Касіяненко Ганна Анатоліївна, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, за фахом вчитель математики.

Школа пишається своїми випускниками, серед яких Герої Радянського Союзу Галина Гордієвич та Віталій Топольський, відомі військові-вчені, провідні спеціалісти в галузі космосу Міністерства оборони брати Вітруки, всесвітньовідомий художник Іван Зайцев, відомий український боксер, неодноразовий чемпіон Максим Третяк. А також відомі у нашому рідному місті люди: заступник міського голови, депутат Вінницької міської ради Михайлюк Іван Архипович, колишній начальник управління фізичної культури і спорту міста Губенко Олександр Арсентійович, директор СЗШ-гімназії № 6 Тітова Наталія Анатоліївна, відомий адвокат Мультян Владилен Володимирович та багато-багато інших.